Historia definiowanych programowo radiostacji firmy Radmor z Grupy WB sięga roku 2000. Wtedy to ten gdyński zakład podjął prace mające na celu opracowanie polskiej nowoczesnej radiostacji, z której będą mogły korzystać wszystkie rodzaje wojsk z uwzględnieniem Wojsk Obrony Terytorialnej. Radiostacje COMP@N są na dzień dzisiejszy używane nie tylko przez Wojsko Polskie, ale również przez siły zbrojne innych państw.
Na dzień dzisiejszy Radmor oferuje różnego typu radiostacje programowalne SDR z rodziny COMP@N. Rodzina radiostacji COMP@N składa się obecnie z radiostacji doręcznej H09 oraz jej wersji przewoźnej V09. Platforma sprzętowa pozwala na umieszczenie w niej kilku waveforów, które definiują funkcjonalność oraz sposób pracy urządzenia w zależności od potrzeb. Aktualnie radiostacja H09 posiada WF BMS IP, który jest waveformem klasy MANET oraz WF W2FH, który jest waveformem klasy EPM.
Te nowoczesne szerokopasmowe urządzenia łączności umożliwiają niezwykle skuteczną współpracę różnych rodzajów wojsk oraz pozostałych służb, które współpracują z nimi we wszelkiego rodzaju sytuacjach kryzysowych. Radiostacje COMP@N z sukcesem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom, które stawiają przed nimi ich użytkownicy. Ich niekwestionowanym atutem jest to, że urządzenia te mają możliwość szybkiego dostosowania swoich funkcji i możliwości do zaistniałych w danej sytuacji okoliczności. Z powodzeniem mogą być one używane zarówno do komunikacji głosowej bliskiego zasięgu jak i jednoczesnej transmisji mowy, danych oraz do współpracy z sieciami IP z uwzględnieniem jednoczesnej transmisji głosu i danych. Wielką zaletą COMP@N-ów jest też ich gotowość do przyjęcia specjalnego bloku cyfrowego przetwarzania, dzięki czemu radiostacje mogą być również wyposażone w mechanizmy kryptograficzne lub specjalnie waveformy dedykowane konkretnemu rodzajowi wojsk lub innego rodzaju państwowej służby mundurowej, które zawsze będą znajdować się pod jego pełną kontrolą. Wszystkie radiostacje rodziny COMP@N zapewniają też kompleksowe bezpieczeństwo w zakresie mechanizmów TRANSEC, NETSEC i COMSEC, które są oparte m.in. o algorytmy AES-256 z jednoczesnym wykorzystaniem technologii SCIP (STANAG 5068).
Radiostacja doręczna COMP@N pracuje w zakresie częstotliwości 30-520 MHz z mocą do 5 W z tłumieniem harmonicznych większym niż 50 dBc oraz stabilnością częstotliwości ± 1 ppm. Odbiornik ma czułość 116 dBm (SINAD 20 dB), selektywność sąsiedniokanałowa większą niż 50 dB i jest wyposażony w blokadę szumów (tonu, poziomu szumu). Radiostacja w wersji przewoźnej może być też stosowana ze wzmacniaczem mocy 50 W, co ewidentnie zwiększa jej skuteczny zasięg łączności. Posiada kolorowy wyświetlacz i klawiaturę z automatyczną regulacją natężenia podświetlenia. Radiostacja wyposażona jest w podwójny przycisk naciśnij-i-mów (PTT) i przycisk kasowania awaryjnego. Jest to rozwiązanie służące do szybkiego „wyczyszczenia” radiostacji z wszelkich nastaw w wypadku gdyby musiała zostać porzucona lub zagrażało jej przejęcie przez nieprzyjaciela lub nieupoważnioną do tego osobę.
Radiostacja ma niewielką masę 1000 g, wymiary 220 x 86 x 44 mm (bez anteny), wbudowany odbiornik GPS i może być używana również w zabudowie na pojazdach (z adapterem samochodowym i 50 W wzmacniaczem mocy) lub stacjonarnie. Można ją opcjonalnie wyposażyć w trzy różnego rodzaju anteny: model 4702/1 o zakresie częstotliwości pracy 30 – 90 MHz, model 4702/2 o zakresie częstotliwości pracy 90 – 250 MHz i model 4702/3 o zakresie częstotliwości pracy 220 – 520 MHz.
Współczesne pole walki przy obecnym ograniczeniu dostępnych środków radiowych wymaga nie tylko konieczności wykorzystania różnego rodzaju typów łączności, ale przede wszystkim szeroko rozumianej nowoczesności i innowacyjności, a to właśnie gwarantuje COMP@N. Spełnienie tych oczekiwań jest wyzwaniem, któremu sprostać może tylko i wyłącznie system skutecznej łączności radiowej stawiający sobie za główny cel kompleksową realizację tego typu usług z jednoczesnym uwzględnieniem różnego rodzaju ograniczeń związanych z dostępnym widmem częstotliwości.
Daleko idąca elastyczność systemu oferowanego przez Radmor umożliwia jego rozbudowę o inne aktualnie eksploatowane oraz przyszłe systemy łączności. System ten może być uzupełniony o dodatkowe usługi oraz scenariusze operacyjne takie jak m.in.: łączność satelitarna, łączność z UAV FlyEye, system łączności FONET, bramy międzysystemowe PIK etc.