Nagrody i wyróżnienia MSPO 2021



Nagroda PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 

dla produktu najlepiej służącego podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP:

  • Huta Stalowa Wola S.A. ze Stalowej Woli; WB Electronics S.A. z Ożarowa Mazowieckiego, Rosomak S.A. z Siemianowic Śląskich za artyleryjski wóz rozpoznawczy (AWR) na KTO Rosomak

 Wyróżnienie  MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

  • Fabryka Broni Łucznik-Radom Sp. z o.o. z Radomia za 9 mm pistolet samopowtarzalny VIS 100

Wyróżnienie Specjalne RADY PROGRAMOWEJ

  • Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (lider) z Warszawy; Instytut Przemysłu Organicznego
    z Warszawy; BORYSZEW S.A. Oddział Nylonbor z Sochaczewa  za system flar i kaset do ich odpalania

 Nagroda DEFENDER

  • Wojskowa Akademia Techniczna (lider) z Warszawy; Transbit Sp. z o.o. (konsorcjant)
    z Warszawy; Asseco Poland S.A. (konsorcjant) z Rzeszowa za bezpieczny system komunikacji multimedialnej (BSKM)
  • ARPOL Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o. z Osielska; GLOMEX MS Polska Sp. z o.o., Suchy Las za samochód osobowo-ciężarowy ogólnego przeznaczenia – samochód serwisowy
    z funkcją rozpoznania technicznego
  • Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki; Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA S.A., Białe Błota za PTASZNIK – uniwersalny ładunek specjalny
    o działaniu kumulacyjnym z możliwością mocowania adapterów EFP oraz DFC
  • REMONTOWA SHIPBUILDING członek grupy kapitałowej Remontowa Holding z Gdańska za serię sześciu wielozadaniowych holowników zbudowanych dla Marynarki Wojennej
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego – Instytut Optoelektroniki (lider) z Warszawy; Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych z Warszawy; KenbitKoening
    i Wspólnicy Sp.J. z Warszawy; Nordcom Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej za laserowy system wykrywania i śledzenia nisko latających obiektów – SkanDRON
  • PCO S.A. z Warszawy za Modułowy System Noktowizyjno-Termalny MZN-1T
  • Wojskowy Instytut Łączności im. prof. Janusza Groszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy, Zegrze Południowe  za system ochrony informacji w sieciach radiowych LAWENDA
  • GRUPA WB | WB Electronics S.A. z  Ożarowa Mazowieckiego za wielowarstwowy wielozadaniowy misyjny powietrzny inteligentny rój W2MPIR
  • Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych z Warszawy; Dobrowolski Sp. z o.o. (lider), Wschowa za BIZON – bezzałogową platformę pomiarową
  • POLSKA GRUPA ZBROJENIOWA S.A. z Radomia; Jelcz Sp. z o.o., Jelcz-Laskowice; Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. z  Grudziądza; Autosan Sp. z o.o., Sanok za pojazdy specjalne systemu WISŁA-kołowe platformy specjalne wraz z przyczepą logistyczną

Nagroda Główna Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Zbrojnych za zwycięstwo w konkursie „Najlepsza prezentacja – najlepsze stoisko” 

  • Inspektorat Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych

 Nagrody Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

  • NAGRODA za uzyskane osiągnięcia w działalności racjonalizatorskiej i innowacyjnej
    Dla:
    1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu
    Za: opracowanie projektu: Przystawka blokowania napędu wieży HIT FIST 30mm  8×8 KTO ROSOMAK
    Dla zespołu twórców w składzie: Marcin Spakowski, Janusz Czarnota, Jarosław Antochowski, Jacek Mikołajczak, st.chor. Dariusz Skibowski
  • PIERWSZE WYRÓŻNIENIE za uzyskane osiągnięcia w działalności racjonalizatorskiej i innowacyjnej
    Dla:
    3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie
    Za: opracowanie projektu: Sposób naprawy trójnogu wyrzutni zestawu PPK SPIKE
    Dla zespołu twórców: Ireneusz Kosecki, Marek Mielniczek
  • DRUGIE WYRÓŻNIENIE za uzyskane osiągnięcia w działalności racjonalizatorskiej
    i innowacyjnej
    Dla:
    Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie
    Za: opracowanie projektu pt.: STEND POWER PACK KTO ROSOMAK
    Dla zespołu twórców w składzie: mł.chor. Bogdan Kłosiewicz,  mł.chor.Cezary Milewski, st.sierż. Tomasz Bielecki

Nagroda Specjalna Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii

dla „Najlepszego Polskiego Eksportera Uzbrojenia”

  • WB ELECTRONICS S.A . | GRUPA WB, Ożarów Mazowiecki

Nagroda Prezesa Zarządu Targów Kielce

  • Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki; AUTOCOMP MANAGEMENT Sp. z o.o. ze Szczecina za system szkoleniowo-treningowy POJEDYNEK (SCI-C)

 

Nagrody za aranżację stoiska

Wyróżnienia:

  • CZECHOSLOVAK GROUPa.s., Czechy
  • Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Warszawa
  • LEONARDO, Włochy
  • NORTHROP GRUMMAN, Stany Zjednoczone
  • RADIOTECHNIKA MARKETING Sp.z o.o., Kąty Wrocławskie
  • RAYTHEON Technologies, Stany Zjednoczone
  • SAAB AB / Saab Technologies Poland sp. z o.o., Warszawa
  • SE SFTF „PROGRESS” / State Enterprise “Specialized Foreign Trade Firm “PROGRESS”, Ukraina
  • Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Zielonka

Medale:

  • GRIFFIN GROUP S.A. DEFENCESp.k., Warszawa
  • GRUPA WB | WB GROUP, Ożarów Mazowiecki
  • HYUNDAI Rotem Company, Korea Płd
  • Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o., Kutno

Medal  za organizację wystąpienia zbiorowego:

  • POLSKA GRUPA ZBROJENIOWA S.A., Radom

Medale dodatkowe

za organizację i przeprowadzenie Wystawy Sił Zbrojnych:

  • Sztab Generalny WP
  • Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
  • Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych


TacGear

Tajny przez poufny, profil naszej redakcji. Jesteśmy tak tajni, że nie możemy powiedzieć o tym że nasza redakcja mieści się w Warszawie, na Dolnym Mokotowie, na terenie WFDiF...

Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google Play