W dobie panującego na terenie kraju stanu epidemicznego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli ludzie i firmy włączają się aktywnie do walki z koronawirusem.
Przykładem takiego zaangażowania i szeroko pojętej solidarności jest toruńska firma Pagacz Defence Group, która kilka podjęła decyzję o przekazaniu na potrzeby|
1. Wojskowego Szitala Polowego w Bydgoszczy specjalistycznego urządzenia, które będzie skutecznie wykorzystywane w walce z koronawirusem COVID-19.
Urządzeniem tym jest elektryczny ciśnieniowy opryskiwacz M18™ SWITCH TANK™ firmy Milwaukee jest urządzeniem, który służy do wykorzystywania wielu różnego rodzaju środków chemicznych w tym m.in. służących do szeroko rozumianej-skutecznej dezynfekcji w czasie panującej pandemii koronawirusa.
Urządzenie to zapewnia natychmiastowe, stałe i regulowane 5-stopniowe ciśnienie
w zakresie od 2 do 120 PSI, dzięki czemu można skutecznie rozpylać określone substancje na odległość do 7,6 metra.
Opryskiwacz posiada półprzezroczysty zbiornik zaopatrzony w wagę pomiarową, która informuje użytkownika o ilości płynu znajdującej się aktualnie w jego wnętrzu.
SWITCH TANK™ został zaopatrzony w pokrywę z uchwytem oraz szeroki otwór, który ułatwia wlewanie substancji chemicznych do zbiornika. Natomiast wbudowane sito zapobiega przedostawaniu się niepożądanych zanieczyszczeń-odłamków do zbiornika opryskiwacza.
Urządzenie to posiada niezwykle wydajny akumulator M18 REDLITHIUM-ION 4.0 Ah, który zapewnia pracę umożliwiającą rozpylenie aż do 12 zbiorników na jednym jego naładowaniu.
Innowacyjna budowa zbiornika oddziela pompę, wąż zbiornika oraz lancę skutecznie izolując elementy nośne od zasilanego przez akumulator opryskiwacza. Możliwość wymiany zbiorników w ww. opryskiwaczu zabezpiecza przed zanieczyszczeniem wieloma substancjami chemicznymi oraz obiża koszty jego użytkowania.
Ze sprzętu tego korzysta również m.in armia Stanów Zjednoczonych, która toczy bój
z wirusem, wspierając przy jego użyciu cywilną służbę zdrowia.
To piękny gest ze strony firmy, dla której ratowanie życia i zdrowia drugiemu człowiekowi było i jest wielkim wyzwaniem, w aspekcie dobrze pojętego lokalnego wsparcia dla tych, którzy podejmują się tej niezwykle trudnej i odpowiedzialnej misji jako trzon korpusu medycznego Sił Zbrojnych RP.